Letnia Szkoła Kaligrafii i Iluminacji
Wigry 2013
1-5 lipca

Pisanie to nie gadanie.
Konopielka
, E. Redliński


W dniach 1-6 lipca 2013 roku odbyła się druga edycja Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji. Pokamedulskie eremy zamieniły się w skryptoria, uczestnicy udali się na dobrowoloną rekluzję, koncentrując się na czynności pięknego pisania, próbując odetchnąć nad urokliwym jeziorem Wigry; jest to zarówno indywidualna, samotnicza praca w pokamedulskim eremie, jak również radosne spotkanie z innymi miłośnikami pięknego pisania w malowniczej scenerii Pojezierza Suwalskiego. Letnia Szkoła zgromadzi członków Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, którzy staną się tutorami małych grup adeptów kaligrafii i iluminacji. Przez tydzień odbędziemy 30 godzin warsztatu, wynikiem którego powstaną kaligraficzne prace. Uczestnicy mogą wziąć udział w projekcie Godzinki Wigierskie albo proszeni są o wcześniejsze przygotowanie tekstów (religijnych lub świeckich, fragmentów poezji, modlitw, ważnych dla nich słów itp.). Nasze tygodniowe spotkanie zakończy się kameralną wystawą. Warsztaty będą przeplatane takimi atrakcjami jak wykład o mistyce liter hebrajskich, plener akwarelowy, wprowadzenie w introligatorstwo, zwiedzanie muzeów w Suwałkach.

 

Koszty
Warsztaty kaligraficzne/iluminatorskie i materiały 750,00 zł
Noclegi ze śniadaniem 490,00 zł
Obiad i kolacja 350,00 zł
Razem: 1590,00 zł
Na warsztaty można uczęszczać bez zakwaterowania w klasztorze, pomagamy również w znalezieniu zakwaterowaniu poza ośrodkiem oraz kontaktujemy osoby śpiące pod namiotem. Ewentualne wycieczki popołudniowe, wynajem sprzętu lub dojazd z Dworca w Suwałkach są opłacana samodzielnie przez uczestników.

Fotogaleria z Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Wigry 2013 - zapraszamy do obejrzenie większej ilości zdjęć na stronie Kaligrafia na Facebooku.