Wigry 2015

5-11 lipca
12-18 lipca

Nulla dies sine linea!


T o już czwarta edycja Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Wigry 2015 - w dodatku odbywa się w dwóch turnusach! Pierwszy turnus w terminie 5-11 lipca (grupa prawież już zamknięta), drugi 12-18 lipca. Letnia Szkoła Kaligrafii i Iluminacji to doskonała okazja poznania szlachetnej sztuki, jaką jest kaligrafia. Pokamedulskie eremy zamienią się w skryptoria, my udajemy się na dobrowolną rekluzję, koncentrując się na czynności pięknego pisania, próbując odetchnąć nad urokliwym jeziorem Wigry; jest to zarówno indywidualna, samotnicza praca w pokamedulskim eremie, jak również radosne spotkanie z innymi miłośnikami pięknego pisania w malowniczej scenerii Pojezierza Suwalskiego. Letnia Szkoła zgromadzi członków Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, którzy staną się tutorami małych grup adeptów kaligrafii i iluminacji. Przez tydzień odbędziemy 30 godzin warsztatów, wykładów i pokazów, wynikiem których powstaną kaligraficzne prace. Nasze tygodniowe spotkanie zakończy się kameralną wystawą. Warsztaty będą przeplatane takimi atrakcjami jak wykład o mistyce liter hebrajskich, plener akwarelowy, wprowadzenie w introligatorstwo, zwiedzanie muzeów w Suwałkach.

 

Uczestnikom proponujemy udział w warsztatach w jednej z grup:

  • poziom podstawowy prowadzony przez Hankę Kukiełę - nauka podstawowych krojów w zawodzie skryby i iluminatora, podstawy iluminatorstwa;
  • poziom podstawowy i zaawansowany prowadzony przez Aleksandrę Ćwikowską vel Nibme - copperplate i gotyk;
  • poziom podstawowy i zaawansowany prowadzony przez Adama R. Kłodeckiego vel Theosone, kaligrafia artystyczna od graffiti do tattoo;
  • poziom podstawowy i zaawansowany prowadzony przez Grzegorza Barasińskiego - na warsztatach będzie można się wg dowolnie wybranego programu (np. kaligrafia gotyku, odrodzenia, copperplate, również ruska i rosyjska oraz hebrajska).

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia. Aby starać się o udział w Letniej Szkole Kaligrafii Wigry 2015 należy wypełnić zgłoszenie i odesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby brać udział w poziomach zaawansowanych należy przedstawić pomysł na dalszy swój rozwój kaligraficzny oraz mieć za sobą odbyte kursy. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach osoby zarówno początkujące, jak i zaawansowane. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w Letniej Szkole dla osób, które chciałyby kaligrafować pośród inspirującego towarzystwa miłośników pięknego pisania bez udziału w warsztatach. Przewidujemy możliwość udziału w Letniej Szkole Kaligrafii bez zakwaterowania w ośrodku oraz dla osób, które towarzyszą kaligrafującym. Na warsztaty można uczęszczać bez zakwaterowania w klasztorze, pomagamy również w znalezieniu zakwaterowaniu poza ośrodkiem oraz kontaktujemy ze sobą osoby śpiące pod namiotem. Ewentualne wycieczki popołudniowe, wynajem sprzętu lub dojazd z Dworca w Suwałkach są opłacane samodzielnie przez uczestników.

W razie pytań chętnie doradzimy i wszystko wyjaśnimy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do fotorelacji z Wigier Kaligrafia na Facebooku.