Letnia Szkoła Kaligrafii Wigry 2018

8-14 lipca 2018
Warsztaty dla początkujących

Scribere necesse est.

OLKEJNA odsłona Letniej Szkoły Kaligrafii - po raz szósty w Wigrach,  po raz siódmy w ogóle, a edycja to chyba już więcej niż dziesiąta. Okazuje się, że kajaki nad jeziorem nas nie interesują, dlatego pompejuszowskie Navigare necesse est, vivere non necesse est dostosowujemy do naszego stylu życia i mówimy, że kaligrafia, pisanie, litery i wszystko z tym związane - jest życiową koniecznością... Scribere necesse!

Tutorzy i tematy

Podczas Letniej Szkoły Kaligrafii proponujemy naukę od podstaw. Tutorami, przewodnikami po meandrach sztuki pięknego pisania, będą Aleksandra Ćwikowska i Adam Poręba.  Na warsztatach będzie można poznać kaligrafię copperplate, średniowieczną (uncjała, minuskuła karolińska, tekstura), renesansową (italika, minuskuła humanistyczna). W zgłoszeniu można napisać o swoich oczekiwaniach i pismach, które chciałoby się poznać. Celem Letniej Szkoły jest stworzenie kaligraficznej pracy, dlatego warto pojechać do wigierskiego klasztoru z wybranymi tekstami, którym warto poświęcić tyle czasu i zachodu. Krótsze cytaty, sentencje, fragmenty poezji i Biblii, ulubione teksty - to wszystko nadaje się do kaligrafowania, wszak pamiętamy z pierwszej Letniej Szkoły Kaligrafii, że pisanie to nie gadanie (Konopielka, E. Redliński). Prace zostaną zaprezentowane podczas kameralnej wystawy w piątek 13 lipca.

Ramowy plan dnia

Wiemy, że ważne jest wcześniejsze przygotowanie się wyjazdu na Suwalszczyznę oraz poznanie planu dnia. Na podstawie wcześniejszych wyjazdów możemy przedstawić nieoficjalny plan dnia.

W niedzielę 8 lipca przyjazd do klasztoru, zakwaterowanie, spotkanie powitalne o 20.00.

8.00 śniadanie
9.00 wykład
10.00-13.30 praca warsztatowa
przerwa obiadowa
17.00-19.00 praca warsztatowa
19.00 wieczerza
20.00 wieczorne spotkania i dalsza praca warsztatowa

W sumie planujemy 30 h zajęć.

Odjazd w sobotę po śniadania, wykwaterowanie do ok. godz. 11.00. Chętnych, którzy chcieliby rozkoszować się urokami Wigier dłużej, prosimy o zgłoszenie chęci przedłużenia pobytu. Gdyby ktoś potrzebował przyjechać do Wigier wcześniej, także prosimy o wiadomość, ponieważ jest taka możliwość.

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia

Link do formularza zgłoszeniowego i cennika - https://drive.google.com/file/d/1ZxhkWXKKm_8r1IVPY5fztVkuo4IWpihO/view?usp=sharing

Wczesne zapisy i zaliczka włacona do końca lutego 2018 umożliwia skorzystanie z niższych cen.

 

Zapraszamy na stronę na FB - http://www.facebook.com/kaligrafia

W razie pytań chętnie doradzimy i wszystko wyjaśnimy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.