Obecnie warsztaty nie odbywają się. Zapraszamy na inne zajęcia kaligraficzne.

Kaligrafia w WBP w Krakowie

Warsztaty kaligrafii organizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty kaligraficzne.Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Zajęcia odbywają się przy ulicy Rajskiej 1, w Oddziale dla Dzieci (pokój 48) Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, co tydzień w poniedziałek o godzinie 9:00 i 10:30 przez cały rok szkolny.

Warsztaty trwają około 70 minut i w tym czasie uczniowie utrwalają sobie staranne pismo szkolne oparte na pierwszym historycznym kroju wprowadzonym do oświaty, czyli kursywie angielskiej. Uczestnicy warsztatów poznają ćwiczenia na poprawę pisma odręcznego, mają okazję pisać gęsim piórem oraz różnymi rodzajami stalówek. Meteriały używane na zajęciach zapewnia firma Kaligraf; uczniowie na zajęcia przynoszą jedynie zeszyty w cienkie linie (w trzy linie) lub kartki w kratkę - wystarczy jedna kartka dla ucznia. Dla zainteresowanych uczestników warsztatów Kaligraf przygotował specjalną promocję - cena za najtańszy uczniowski zestaw do kaligrafii (obsadka i stalówka) wynosi 6,00 zł.

Dla nauczycieli i wychowawców Krakowska Szkoła Kaligrafii opracowała kursy kaligrafii w oświacie, a dla wychowanków warsztaty kaligrafii w szkole. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy również do przeczytania relacji z takich zajęć w jednej z krakowskich szkół. Przekazujemy również rodzicom i nauczycielom informację o cyklicznym konkursie kaligraficznym w Rajbrocie.

Zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.