Iluminatorstwo to nieodłączny składnik kaligrafii średniowiecza - iluminacja oznacza oświetlanie, wyjaśnianie.  W sensie metaforycznym oświetlanie to tłumaczenie tekstu za pomocą obrazu, dosłownie może to być nakładanie płatków prawdziwego złota albo stosowanie pigmentu złota. Program kursu iluminatorskiego zakłada naukę kalkowania wzorów, malowania pigmentami, gwaszami, poznanie przepisów na spoiwa do pigmentów, wykonywanie złoceń na mat. 

Kurs iluminatorski trwa jeden semestr, dziesięć spotkań po 3 h, zajęcia będą się odbywały co dwa tygodnie w środy przy ulicy Grodzkiej 60/12A w Krakowie w godzinach 18.00-21.00. Szczegółowe informacje i zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koszt za 1 semestr ( 10 spotkań) 600,00 zł, dla studentów 510,00 zł, za 5 spotkań 320 zł; istnieje również możliwość płatności za pojedyncze spotkania (85,00 zł) lub wpłat miesięcznych (5x150,00 zł).

Organizatorzy przewidują możliwość dołączenia do grupy w późniejszym terminie. Najpotrzebniejsze materiały wykorzystywane na zajęciach są w cenie (papier, pigmenty, pulment, szlagmetal, szlagaluminium, pędzelki, mikstiony), w pergamin i złoto należy zaopatrzyć się indywidualnie.

Semestr zimowy w roku 2015 rozpocznie się 21 października. Semestr letni rozpoczyna się początkiem marca.

Warsztaty w semestrze zimowym 2016/2017 - >> Kurs iluminatorstwa.