Letnia Akademia Kaligrafii

NA sierpniowych spotkaniach z piękną literą dzielimy się naszym doświadczenim w prowadzeniu zajęć. Letnią Akademię Kaligrafii dedykujemy tym, którzy wespół z nami chcą promować kaligrafię w swoich środowiskach. Nasz kurs ma być inspiracją i pomocą dla grafików, artystów, pracowników instytucji kulturalnych, nauczycieli, m. in. wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, języka polskiego, historii i plastyki, a także rodziców (w tym szczególnie edukujących dzieci w domu).

Letnia Akademia Kaligrafii 2023

23-26 sierpnia 2023

N A koniec wakacji zapraszamy nauczycieli propagujących w swoich szkołach i środowiskach piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a także grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Letnia Akademia Kaligrafii 2021

24-27 sierpnia 2022

N A koniec wakacji zapraszamy pedagogów na kurs kaligrafii do Krakowa, którzy w swoich szkołach i środowiskach chcą propagować piękne pisanie. Czterodniowy cykl szkoleń oferuje specjalistom w zakresie nauczania początkowego, polonistom, nauczycielom plastyki i przedmiotów artystycznych, a także grafikom, liternikom i typografom oraz wszelkim entuzjastom odręcznego pisma spotkanie z profesjonalnymi kaligrafami, którzy na co dzień zajmują się literą jako dziełem ludzkiej ręki.

Letnia Akademia Kaligrafii 2021

25-28 sierpnia 2021

SZÓSTA edycja wakacyjnego programu skierowana do tych, którzy pragną zmienić podejści do nauki pisania i nauczania kaligrafii w szkole, do tych, którzy chcą pisać ładniej sami dla siebie i chcą samodoskonalić się, a następnie przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę uczniom. Miłośników pięknego pisania zapraszamy na Letnią Akademię Kaligrafii w gościnne progi Szkoły Podstawowej Wierchy!

21-24 sierpnia 2019

PO raz piąty przedstawiamy wakacyjny program dla tych, którzy pragną zmienić podejści do nauki pisma oraz kaligrafii w szkole, dla tych, którzy chcą pisać ładniej, samodoskonalić się oraz przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę swoim uczniom. Miłośników pięknego pisania zapraszamy na Letnią Akademię Kaligrafii!

Letnia Akademia Kaligrafii 2018

22-25 sierpnia 2018

tO są zajęcia dla tych, którzy pragną zmiany: chcą pisać lepiej, uczyć się, stawać się coraz lepszym oraz przekazywać swoje nowe umiejętności i wiedzę swoim uczniom. Miłośników kaligrafii, a nauczycieli szczególnie, zapraszamy serdecznie na Letnią Akademię Kaligrafii. Kaligrafia w szkole jest możliwa, o czym świadczą zmienione tablice szkolne na zdjęciu powyżej.

Letnia Akademia Kaligrafii 2017

Letnia Akademia Kaligrafii
Kraków 23-26 sierpnia 2017

PRZED powrotem do prozy życia po wakacjach Szkoła Kaligrafii zaprasza wszystkich miłośników pięknego pisania, a nauczycieli szczególnie, na Letnią Akademią Kaligrafii. Przedstawimy Wam szkoły, które żyją kaligrafią i gdzie odbywają się zajęcia pełne  twórczego wyciszenia i koncentracji. Pracujemy w takich szkołach i chcemy z Państwem podzielić się sekretem, jak zachęcić młodzież do pisania w ogóle, jak zachęcić ich do ćwiczenia własnego charakteru.