Warsztaty kaligrafii w Lublinie 2017

Comiesięczne spotkanie ze sztuką pięknego pisania w Lublinie

WARSZTATY pięknego pisania w Lublinie odbywają się w miejscu jakby przeznaczonym na promowanie kaligrafii - w Domu Słów, czyli w Izbie Drukarstwa prowadzonej przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Miłośników pięknych liter Adam Poręba zaprasza w podróż po meandrach liter, od krojów starożytnych po nowożytne. Na początek nauki proponujemy uncjałę, majuskulne pismo z III wieku, którym przepisywano Biblię; później foundational, czyli pismo zaprojektowane przez ojca kaligrafii nowożytnej Edwarda Johnstona na początek nauki dla swoich uczniów; tekstura (gotyk), pismo copperplate.

Prowadzenie
: Adam Poręba
Koszt: 100,00 zł, dla studentów 70,00 zł (materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie).
Uczestnicy warsztatów, którzy zgłoszą się i wniosą zaliczkę dwa tygodnie przed warsztatami, mogą również skorzystać z ceny studenckiej (na warsztaty wrześniowe należy to uczynić do 26 sierpnia 2017 roku).

Terminy: 9 września 2017, 14 października 2017, 18 listopada 2017, 9 grudnia 2017, 13 stycznia 2018, 3 lutego 2018, 3 marca 2018, 7 kwietnia 2018, 19 maja 2018, 16 czerwca 2018.

Miejsce: Izba Drukarstwa (Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), ul. Żmigród 1, 20-110 Lublin.
Czas: 10.00-14.00.

Zapisy, zapytania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę koniecznie zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, w tytule wiadomości miasto warsztatów. Prosimy również napisać, dlaczego chcą się Państwo uczyć kaligrafii i czy już próbowali wcześniej zajmować się tym.

Praca Adama Poręby wykonana podczas Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji Wigry 2016.

Kaligrafia w Lublinie

Ostrzegamy!

Do skryptorium nie wchodzi się bezkarnie.